6 signálov neoprávneného ovládania vášho účtu

Deje sa s vaším účtom niečo nekalé? Takto to zistíte.

Prečítať si viac

Ako teda spozorujete hacknutý účet?

 

SMS, email
notifikácia o platbe,
ktorú ste nezadali

 

podozrivé pohyby
na účte

 

Zostatok účtu
nesedí

 

Zamietnutá
platba kartou

 

Faktúra alebo upomienka
od neznámej spoločnosti

 

Stanete sa majiteľom
firmy, o ktorej ste nikdy
nepočuli


Čo treba v takejto situácii robiť?

Bezodkladne zavolajte na Linku prvej pomoci. Na tomto čísle sme dostupní nonstop. Hneď ako spozorujete podozrivé pohyby, volajte. Ak by ste riešenie odkladali na návštevu pobočky, môže už byť neskoro.

0850 111 777

Ako sa môžete chrániť

 

Zapnite si notifikácie

Majte zapnuté notifikácie o všetkých pohyboch – e-mailové, ideálne aj cez SMS. Takto budete vždy vedieť, čo sa deje na vašom účte. Dôsledne a pravidelne kontrolujte účet – pomocou výpisov a priamo v elektronickom bankovníctve.

 

Nastavte si denné limity

Nastavte si denné a týždenné limity, ktoré nedávajú veľký priestor na nekalú manipuláciu s vašimi peniazmi. Nenechávajte všetky svoje peniaze na bežnom účte. Rozložte si ich do sporiacich účtov alebo do iných produktov, pri ktorých nie sú peniaze okamžite dostupné. Každú transakciu si poriadne skontrolujte.

 

Využívajte dvojfaktorovú autorizáciu

Ak sa chcete cítiť extra v bezpečí, odporúčame vám používať dvojfaktorovú (alebo viacfaktorovú alebo multifaktorovú) autorizáciu. Okrem SMS kódov vám vieme ponúknuť aj ďalšie vrstvy ochrany. Informujte sa o nich v najbližšej pobočke alebo na našom HelpDesku.

 

Stiahnite si MobileControl

Stiahnite si aplikáciu MobileControl, vďaka ktorej si môžete kedykoľvek skontrolovať svoje mobilné zariadenie, aby ste získali istotu, že vášmu smartfónu či tabletu nehrozí žiadne riziko.


Ďalšie články

Bezpečné online nakupovanie

Pár jednoduchých pravidiel ochráni vás aj vaše peniaze.

Prečítať si viac

Bezpečnostné pravidlá pre vaše heslo

Väčšina ľudí, ktorí sa stanú obeťami hackerov a online podvodov, vôbec nebola ich primárnym terčom. Internetoví záškodníci iba zriedkakedy cielia na konkrétnu osobu. Práve preto sa obeťou môže stať ktokoľvek.

Prečítať si viac
Načítať ďalšie