Hovorí ti niečo phishing?

Phishing používajú hackeri na oklamanie svojich obetí tak, aby im dobrovoľne odovzdali svoje osobné alebo prihlasovacie údaje a dostali sa tak k peniazom, či infikovali zariadenie.

Čítať viac

Phishing používajú hackeri na oklamanie obetí tak, aby im dobrovoľne odovzdali svoje osobné alebo prihlasovacie údaje a aby sa tak útočníci dostali k peniazom či infikovali zariadenie.


V zásade never všetkému, čo ti príde do inboxu, SMS-kou, cez Facebook Messenger alebo na WhatsApp.


Žiadna poctivá inštitúcia si od teba e-mailom nevyžiada prihlasovacie údaje, osobné údaje alebo číslo platobnej karty. Útočníci často zneužívajú mená alebo grafiku už etablovaných značiek.


Ak sa ti niečo nezdá, neváhaj, zavolaj a over si to. Možno budeš prvý, kto značku upozorní, že je zneužívaná a okráda ľudí.


Ak ti príde podozrivý e-mail, hlavne neotváraj jeho prílohy a neklikaj na odkazy v ňom. Najjednoduchšie je však ihneď ho vymazať. 


Ak omylom klikneš na nejaký link, skontroluj URL, na ktorú si sa dostal. Veľmi ľahko sa takto môžeš dostať na falošnú stránku. Napríklad namiesto webovej stránky ČSOB môžeš byť na stránke www.csob.sk a ani o tom nevieš.


Najlepšie je spoľahnúť sa na bezpečnostné riešenie s Anti-Phishingom.


Ďalšie články

Pozor na pharming

Pharming znamená, keď ťa niekto účelne presmeruje na falošnú stránku, ktorá však vyzerá na nerozoznanie od tej, na ktorú si mal namierené. Mnohokrát ide napríklad o skopírovanú stránku internetbankingu. Ak na takejto stránke zadáš svoje údaje, hacker ťa môže pripraviť o peniaze na účte.

Prečítať si viac
pages