Majte svoj bankový účet pod kontrolou

Bezpečnosť vašich financií je našou najvyššou prioritou. Svojou obozretnosťou nám však môžete významne pomôcť.

Prečítať si viac

Robíme všetko pre bezpečnosť vašich financií

O bezpečnosť finančných prostriedkov na účtoch klientov sa stará celý tím odborníkov, ktorí poznajú tie najsofistikovanejšie bezpečnostné technológie a ročne absolvujú viaceré špeciálne školenia.

 

Všetky údaje, ktoré nám alebo cez nás posielate, viacnásobne šifrujeme. Tak zaručíme, že ich nemôže vidieť nikto neoprávnený. Na kontrolu údajov vám dokonca ponúkame niekoľko možností kontroly – SMS kľúč, token, e-mail.

 

Informácie, ktoré v internet bankingu a v mobile bankingu hľadáte, upravujeme do najzrozumiteľnejšej možnej podoby. Po dlhšej nečinnosti vás z aplikácií automaticky odhlásime.

 

Naše mechanizmy dokážu automaticky rozoznať podozrivú transakciu. Ak ju na vašom účte odhalíme, bezodkladne sa s vami skontaktujeme a situáciu riešime.


Ako sa prejaví podozrivá transakcia?

 
Niekedy vám môžu po krádeži peniaze pribudnúť.

Obeťou zločinu sa môžete stať aj v prípade, že vám na účet peniaze prišli. Bude to nečakane veľká suma z neznámeho zdroja.
 
Väčšinou však peniaze miznú

Pritom to nemusíte spozorovať na stave účtu. Príznakmi manipulácie s vašimi osobnými údajmi môžu byť nevyplatené pohľadávky v rôznych pôžičkárňach alebo poisťovniach. Môžu vám prísť domov výzvy na zaplatenie faktúry, o ktorej nemáte ani tušenia.

Musíte mať stopercentný prehľad

Samozrejme, v prvom rade by ste nikdy nikomu a nikam nemali dávať svoje prihlasovacie údaje k internet bankingu ani k platobnej karte. Žiadna dôveryhodná inštitúcia si ich od vás nebude pýtať napríklad e-mailom alebo telefonicky.

Aby ste prípadnú záškodnícku činnosť čo najrýchlejšie odhalili, dodržiavajte, prosím, tieto pravidlá:

 

aktivujte si oznámenia o pohyboch na účte do svojho e-mailu či do SMS správy,

 

nastavte si vyššiu formu potvrdenia platby, napríklad pomocou špeciálneho kódu z GRID karty alebo z internetového tokenu

 

nastavte si vyššiu formu potvrdenia platby, napríklad pomocou špeciálneho kódu z GRID karty alebo z internetového tokenu

 

pravidelne si kontrolujte zostatok na účte v mobilnej aplikácii, v internet bankingu alebo v bankomate

 

pri platbe v obchodoch na POS termináli nedávajte vašu platobnú kartu do rúk personálu

 

podrobne kontrolujte každý výpis z účtu

 

do elektronického bankovníctva sa prihlasujte z vlastných zariadení a len cez zabezpečené siete

 

stiahnite si aplikáciu MobileControl, vďaka ktorej si môžete kedykoľvek skontrolovať svoje mobilné zariadenie, aby ste získali istotu, že vášmu smartfónu či tabletu nehrozí žiadne riziko


Čo treba v takejto situácii robiť?

Bezodkladne zavolajte na Linku prvej pomoci. Na tomto čísle sme dostupní nonstop. Hneď ako spozorujete podozrivé pohyby, volajte. Ak by ste riešenie odkladali na návštevu pobočky, môže už byť neskoro.

0850 111 777

Každú podozrivú aktivitu konzultujte s našimi odborníkmi na nonstop Linke prvej pomoci 0850 111 777. Návšteva pobočky by v tomto prípade mohla znamenať stratu vzácneho času.


Ďalšie články

6 signálov neoprávneného ovládania vášho účtu

Deje sa s vaším účtom niečo nekalé? Takto to zistíte.

Prečítať si viac

Bezpečné online nakupovanie

Pár jednoduchých pravidiel ochráni vás aj vaše peniaze.

Prečítať si viac
Načítať ďalšie