Máš infikovaný mobil?

Už sa ti stalo, že tvoj mobil infikoval ransomware (škodlivý kód, ktorý ti zablokoval jeho obsah) a bezočivo si pýtal výkupné?

Čítať viac

Už sa ti stalo, že tvoj mobil infikoval ransomware (škodlivý kód, ktorý ti zablokoval jeho obsah) a bezočivo si pýtal výkupné? 


Skús si s tým nabudúce poradiť takto:


  1. Spusti si zariadenie v safe móde. Jednoduché ransomwary, ktoré ti zablokujú screen, v safe móde nefungujú a dajú sa ľahko odstrániť.
  2. Situácia sa komplikuje, ak ti ransomware zablokoval mobil heslom alebo PIN kódom. V mobilných zariadeniach s operačným systémom Android to môžeš resetovať cez Android Device Managera.
  3. Posledným riešením je resetovať zariadenie na továrenské nastavenia, čím však stratíš všetky uložené dáta, ak ich nemáš zálohované.

Ak tvoj smartfón či tablet infikoval Crypto Ransomware, obráť sa na dodávateľa tvojej bezpečnostnej aplikácie. 


Z viacerých dôvodov odporúčame neplatiť nikomu žiadne „výkupné“. 


Ak tvoje mobilné zariadenie napadol ztv. "worm" (červ), pravdepodobne dôjde k jeho kolapsu a úniku osobných údajov, ktoré obsahuje. Tým, že mobilné zariadenia fungujú wireless, červy sa z časti šíria SMS alebo MMS správami. Never preto všetkému, čo ti príde do správy. Základom na ochranu proti nim je kvalitný a aktualizovaný antivírus pre mobilné zariadenia. 


Ďalšie články

Mobil is the new platobná karta

Doba kešu ustupuje a budúcnosť patrí platbám prostredníctvom mobilu. Kým sa to však stane úplne bežné, drž sa týchto rád.

Prečítať si viac

Ako si ochrániš mobil pred hackermi?

Niekedy sa útoku nedá ubrániť ani pri najlepšej vôli, ale tu je pár tipov, s ktorými to hackerom veru neuľahčíš.

Prečítať si viac
pages